Ktoré krajiny usporiadali majstrovstvá sveta?

Hosting Svetového pohára potrebuje veľa záväzkov od všetkých zúčastnených strán. Veľa investícií je potrebné vložiť do potrebnej infraštruktúry a bezpečnosti, aby sa zabezpečilo úspešné podujatie. Môže to trvať aj roky príprav a inšpekcií FIFA.

Existuje niekoľko krajín, ktoré mali tú česť hosťovať jednu z najviac sledovaných udalostí na svete. Hra majstrovstiev sa koná každé štyri roky, pričom sa striedajú hry medzi Južnou Amerikou a Európou od roku 1958 do roku 1998. Hosťovanie majstrovstiev sveta v Japonsku a Južnej Kórei v roku 2002 prerušilo túto tradíciu, pretože to bol prvý šampionát v Ázii, ako aj najprv mať dvoch spoločných hostiteľov.

Hostitelia špeciálneho záujmu

južná Afrika

Južná Afrika sa v roku 2010 stala prvou africkou krajinou, ktorá usporiadala turnaj Svetového pohára. Očakáva sa, že africké krajiny sa na turnaji budú iskriť. Boli postavené nové štadióny a dopravné stavby prešli organizátormi. Napriek negatívnemu západnému pokrytiu prípravy krajiny na turnaj jej inšpektori FIFA poskytli čistý zdravotný stav. Nasledujúci konfederačný pohár dokázal, že naysayers sa mýlili. Africké krajiny nevykonávali, ako sa očakávalo, ale Ghana sa dostala do posledných ôsmich krajín na rozkoš Afriky.

Brazília

V roku 2014 bol turnaj Svetového pohára zvelebený ako návrat futbalu do rodného mesta v Brazílii a hostiteľská krajina bola medzi favoritmi, ktoré ho získali. V turnaji bol zaznamenaný najväčší počet gólov v histórii turnaja. To tiež videl zavedenie cieľovej technológie, ktorá bola použitá, aby sa rozhodnutie o cieľ v niektorých okamihoch. Z tohto turnaja boli dobré titulky. Kostarika prekvapila až do posledných ôsmych rokov, ako aj vylúčenie obhajcov šampiónov v Španielsku. Okrem toho, Brazília bola ponížená v semifinále, kde stratili 7-0 do Nemecka, ktorý išiel celú cestu vyhrať 2104 majstrovstiev sveta tým, že porazí Argentína 1-0.

Nemecko

Nemecko hostilo v roku 2006 turnaj Svetového pohára, ktorý predstavoval ideálnu príležitosť pre hostí, aby pomstili svoju poslednú stratu v roku 2002 Brazílii v prípade Japonska / Južnej Kórey. Krajina, ktorá je ekonomickou veľmocou v Európe, zabezpečila, že mala pred začiatkom podujatia potrebnú infraštruktúru a bezpečnosť. Hostitelia v posledných štyroch zápasoch skrátili po tom, čo prehrali s konečnými víťazmi v Taliansku, a na treťom mieste sa umiestnili len ako útecha. To bol turnaj, ktorý videl pozoruhodné mená odísť z pódia. Zidane, Figo a Ronaldo (Brazília) odišli po odchode z turnaja.

Japonsko / Južná Kórea

Bol to jedinečný turnaj, ktorý organizovali dve krajiny. Taktiež mal obvinenia z ovplyvňovania výsledkov zápasov proti Južnej Kórei, najmä v ich víťazstvách proti Španielsku a Taliansku. Rozhodovanie bolo diskusným bodom, pretože španielski predstavitelia ich označili za zlodejov, keď ich dva ciele boli zakázané za to, že boli offside, ale vyzerali legitímne. To tiež malo prekvapenie, keď vtedajší majstri Francúzsko sa nepodarilo dostať zo svojej skupiny a prekvapenie semi-finalisti Turecko a Južná Kórea. Rôzne časové pásma pre fanúšikov v iných častiach sveta, ako napríklad v Európe, ich videli vo svojich rozvrhoch. Brazília vyhrala turnaj po tom, čo vyhrala všetky svoje zápasy v súťaži.

Hospodárske zaťaženie hostiteľských krajín

Okrem výhod, ktoré hostiteľská krajina získa z hosťovania turnajov svetového pohára, sú im náklady aj drahé. Väčšina nových štadiónov je po ukončení turnaja nevyužitá. Niektoré z nich sú príliš drahé na to, aby si zarobili biele slony. Distribúcia prevádzkových intervalov v turnaji sa javí ako nespravodlivo skreslená v prospech najlepších krajín. Existujú výzvy na jeho reformu. Do tej doby zostáva tento turnaj najviac očakávanými udalosťami našej doby.

Ktoré krajiny usporiadali majstrovstvá sveta vo futbale?